Konkurs i.FAST „10-day Innovation Challenge” dla studentów wszystkich kierunków

Konkurs i.FAST „10-day Innovation Challenge” dla studentów wszystkich kierunków


Rusza kolejna edycja konkursu „10-day Innovation Challenge” skierowanego do studentów ostatniego roku studiów inżynierskich/licencjackich oraz studentów studiów magisterskich chemii, fizyki, nauk inżynieryjnych, nauk przyrodniczych i medycyny. Konkurs jest organizowany przez European Scientific Institute (ESI) we Francji w ramach europejskiego projektu i.FAST „Innovation Fostering in Accelerator Science and Technology”, który jest realizowany przez 48 instytucji z 14 krajów i koordynowany przez CERN.

W ramach konkursu multidyscyplinarne zespoły studentów będą pracowały na stworzeniem innowacyjnych rozwiązań mogących się przysłużyć do poprawy zdrowia społeczeństwa, w których mogą być wykorzystane akceleratory cząstek. Efekty tej pracy oceniane będą przez ekspertów z CERN. W ramach 10-dniowego konkursu przewidziane są również wykłady specjalistów dotyczące akceleratorów i ich zastosowań.

Termin zgłaszania się do konkursu upływa 26 lutego 2024.


Więcej informacji jest dostępnych na stronie:

https://acceleratingnews.eu/news/issue-45/ifast-ifa/how-can-particle-accelerators-help-improve-human-health-10-day-challenge

logo-ptn

Adres do korespondencji:

Polskie Towarzystwo Nukleoniczne

ul. Dorodna 16

03-195 Warszawa

Telefon:

tel.: +48 22 504 12 88

fax.: +48 22 504 13 13

© 2020 PTN - Realizacja: NIDALF